Holowanie ciężarowe Opole

holowanie ciężarowe

Holowanie ciężarowe/TIR

Ta specjalistyczna usługa nie stanowi dla nas zadnego problemu. Pomożemy wyciągnąć uszkodzony zestaw oraz przygotować go do holowania. W ten sposób zapewniamy m.in.:

 • holowanie TIR-ów
 • holowanie ciężarowe
 • holowanie zestawu
 • holowanie tandemu
 • holowanie naczepy
 • holowanie dźwigu
 • holowanie autokaru
holowanie pojazdów osobowych

Holowanie osobowe

Samochód nie może odpalić? Nieoczekiwana awaria? Kolizja po której samochód dalej sam nie pojedzie? W tych wszystkich przypadakch i wielu innych powinieneś skorzystać z naszej profesjonalnej usługi holowania. Poradzimy sobie z każdym samochodem, wyciągniemy go z rowu bądź trudno dostępnego miejsca, a finalnie odwieziemy je w wyznaczone przez Ciebie miejsce.

samochód zastępczy

Samochód zastępczy

Zapewniamy pojazdy zastępcze każdego typu M.in

 • Motocykl
 • Samochody osobowe typu Van, Suv, Bus 9 Osobowy
 • Bus Towarowy, Bus Plandeka, Bus Chłodnia
 • Taxi 
 • Samochód Nauki Jazdy
 • Ciągnik siodłowy
 • Silonaczepe
 • Naczepa wywrotka
 • Naczepa plandeka
holowanie z oc sprawcy

Holowanie z OC sprawcy

W przypadku kolizji z nieswojej winy przysługuje państwu Bezgotówkowa obsługa zdarzeń drogowych. Klienta poszkodowanego w skutek wypadku Holujemy na koszt ubezpieczalni sprawcy oraz dostarczamy mu samochód zastępczy na czas naprawy/wypłaty należnego odszkodowania. Wszystkie koszta z tym związane rozliczamy z ubezpieczalnia sprawcy.

Holowanie ciężarowe Opole

Holowanie samochodów osobowych, aut dostawczych czy TIR-ów – w Opolu żadne wyzwanie nie jest nam straszne. Wysokiej jakości sprzęt, doświadczenie specjalistów i lokalizacja umożliwiająca szybki dojazd na miejsce awarii sprawia, że zapewniamy pełną obsługę samochodów, które wymagają holowania.

Usługi holowania – niezależnie od typu pojazdu – obejmują zarówno Opole jak i cały jego region. Obsługujemy też całą Polskę jak i kraje UE. W efekcie pomoc techniczną i mobilny serwis wraz z holowaniem zapewniamy również na autostradzie. Obsługiwane węzły A4 to m.in.:

 • Brzeg
 • Opole Zachód i Południe
 • Krapkowice
 • Kędzierzyn Koźle
 • Strzelce Opolskie.

Gdziekolwiek masz problemy na drodze i niezbędne jest odholowanie samochodu – do warsztatu, ASO lub innej lokalizacji – możesz liczyć na Kamido.

Usługi holowania – oferta

Transport samochodów osobowych oraz dostawczych to nasza specjalność. Obsługujemy w ten sposób wszystkie typu pojazdów. Do dyspozycji pozostają zarówno standardowe pojazdy w przypadku mniejszych zleceń jak i ciężkie holowniki wyposażone w wciągarki linowe, wysięgniki czy podnośniki hydrauliczne. W ten sposób Kamido zapewni m.in. holowanie ciężarowe. Obsługujemy pod tym względem pojazdy powyżej 3,5 tony – w tym: kompleksowe zestawy ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy, autokary oraz autobusy, a także pojazdy specjalistyczne.

 

 

holowanie ciężarowe opole

Holowanie aut osobowych

Najbardziej powszechną usługą świadczoną przez Kamido jest holowanie samochodów prywatnych – po kolizji, wypadkach czy niesprawnych na skutek nagłych problemów technicznych. Zakres usług obejmuje nie tylko samo wzięcie na hol, ale – w większości przypadków – próbę uruchomienia auta, jeśli stan techniczny na to pozwala. Doświadczenie ekipy Kamido wskazuje bowiem, że niesprawne samochody, do których wzywane jest holowanie często są unieruchomione ze względu na relatywnie niewielką awarię. To np. kwestia akumulatorów, które odmawiają współpracy lub nieumiejętność uruchomienia samochodu z automatyczną skrzynią biegów – próby startu auta z niewłaściwej pozycji na dźwigni. W takich sytuacjach Kamido wzywane jest do holowania, a wsparcie kończy się często na bieżącym wsparciu technicznym.

Holowanie aut dostawczych

Nieco inną specyfiką jest holowanie samochodów dostawczych. To zwykle pojazdy przedsiębiorców, którzy dostarczają towary w średniej wielkości autach. Szeroki zakres maszyn do holowania sprawia, że ich transport nie stanowi problemu. Duże znaczenie odgrywa szybkość reakcji – łatwość dojazdu oraz sprzyja sprawnemu wsparciu i odholowaniu auta w dowolne miejsce w regionie Opola.

Holowanie TIR-ów i dużych pojazdów

Na pierwszy rzut oka wyzwaniem bywa holowanie ciężarówek – w Opolu TIR-y to nasza codzienność. Duże pojazdy podejmowane są przez dostosowane do tego maszyny obsługujące samochody o ponadprzeciętnej wadze lub specyfice konstrukcyjnej. Holowanie ciężarowe odbywa się zawsze w oparciu o najwyższe standardy – m.in. w kontekście zabezpieczenia przewożonego towaru. W ten sposób zapewniamy m.in.:

$

holowanie TIR-ów

$

holowanie ciężarowe

$

holowanie zestawu

$

holowanie tandemu

$

holowanie naczepy

$

holowanie dźwigu

$

holowanie autokaru

Obsługa w tym zakresie obejmuje m.in.:

 • wyciąganie uszkodzonych zestawów ciężarowych wraz z zabezpieczeniem przed wywróceniem auta
 • podnoszenie naczep przy wykorzystaniu wysięgnika hydraulicznego oraz wciągarki linowej
 • przygotowanie auta do holowania – weryfikacja stanu technicznego, działania oświetlenia, odpowiednich rozłączeń.

Samochody podejmowane do holowania przez Kamido transportowane są do wskazanego warsztatu lub stacji obsługi oraz w inne lokalizacje zatwierdzone przez klienta. Główny zasięg działania Kamido to holowanie w Opolu i regionie, jednak obsługa obejmuje też całą Polskę.

Holowanie nietypowych maszyn

Kamido zapewnia holowanie ciężarowe w Opolu i okolicach wszystkich pojazdów – również niestandardowych. To m.in.:

 • ciągniki siodłowe
 • zestawy maszyn
 • pojazdy rolnicz

Nie masz pewności, czy możemy zapewnić holowanie Twojego pojazdu? Skontaktuj się z nami – nie ma maszyny, której nie można podjąć z tras w Opolu i regionie.

holowanie ciężarowe - iveco cargo

Dlaczego Kamido?

Jako firma zapewniająca usługi holowania w Opolu zapewniamy obsługę wszystkich typów aut. To zarówno holowanie ciężarowe (auta dostawcze, ciężarowe, TIR), ciągników, przyczep, solówek jak i samochodów osobowych.

Pomoc drogowa zapewniana jest w trybie 24/7 – gdziekolwiek i kiedykolwiek niezbędne jest holowanie, Kamido obsłuży zlecenie. Zapewniamy dodatkowo:

 • odbiór pasażerów pojazdu – nawet do sześciu osób
 • bezpłatne holowanie w przypadku obciążenia z OC sprawcy.

Transport maszyn odbywa się przy wykorzystaniu specjalnego ciągnika siodłowego dostosowanego do holowania pojazdów wielkogabarytowych.

Jak podać lokalizację do holowania na autostradzie?

Zapewniając holowanie na A4 regularnie spotykamy się z sytuacją, w której kierowcy mają problem z prawidłowym określeniem swojej lokalizacji. W sytuacji, gdy chodzi o szybkie podjęcie samochodu na hol, precyzyjne wskazanie miejsca awarii jest kluczowe. Pomocny w tej sytuacji jest oczywiście smartfon i mapa Google umożliwiająca m.in. podanie dokładnych współrzędnych. Jak wezwać pomoc drogową z Opola na A4 na podstawie innych rozwiązań?

Zamawiając holowanie warto zwrócić uwagę na słupki informacyjne. Uwzględniają one trzy kluczowe parametry w kontekście zamówienia lawety:

 • numer drogi – pierwszy patrząc od góry; zwykle etykieta z numerem umieszczana jest na słupkach zerowych co jeden kilometr
 • właściwy kilometr drogi
 • metr drogi – te naliczane są co 100 m.

W ten sposób można – nawet nie korzystając z systemu map Google – bardzo precyzyjnie podać nam informację, gdzie należy zapewnić holowanie ciężarowe czy podjęcie samochodu osobowego.

holowanie z każdej lokalizacji

Najczęściej zadawane pytania

Czy holowanie odbywa się tylko na terenie miasta Opola?

Nie – pojazdy do holowania odbieramy na terenie całego województwa Opolskiego. Następnie według zaleceń klienta dostarczamy je w skazane miejsce w Polsce bądź za granicą.

Czy w przypadku holowania ciężarowego otrzymam pojazd zastępczy?

Tak – posiadamy samochody zastępcze każdego typu, nie tylko samochody osobowe. W ofercie znajdują się między innymi: ciągniki siodłowe, naczepy różnego rodzaju, busy, motocykle.

Samochód ciężarowy brał udział w wypadku i leży w rowie, czy pomożecie?

Tak – posiadamy sprzęt dzięki któremu można wyciągnąć uszkodzony zestaw, a także odholować go do punktu naprawczego.

Ciężarówka uległa awarii, czy naprawicie usterkę na drodze?

Tak – nasz mobilny serwis bez trudu poradzi sobie z naprawą pojazdu na drodze. Usługa ta zaoszczędza wiele czasu, gdyż nie trzeba transportować pojazdu do serwisu.